כשמתגעגעים למשפחה ורוצים לשפר את הכתיבה - תעסוקה לילדים

הפוסט הזה נכתב במקור לרעיונות תעסוקה לחופש הגודל. רעיון חינוכי, כייפי, מעסיק ומעודד כתיבה. נכנסו לשגרה חלקית ומוזרה של וירוס הקורונה – הילדים כן בבית, לא בבית, מבקרים משפחה אבל לא אוכלוסיית סיכון, מבקרים בשדה פתוח או מבקרים עם מסיכות, בידוד ואוגוסט ללא קייטנה. הפוסט הזה מתאים בדיוק למצב הזה – תעסוקה חינוכית וערכית שתשמח קרובי משפחה שאי אפשר לבקר אותם כמו פעם. אז פעם הבאה כשאתם בבידוד או בעוד שבועיים כשתיגמר הקייטנה, תבחרו יום ותנו להם לתרגל את יכולות הכתיבה שלהם:

כסבתא אני אוהבת לקבל מכתבים מנכדיי. מכתבים מהתלמידים שלי מחממים את ליבי באותה מידה. זו הזדמנות להודות לאנשים שהעניקו להם משחקים, חוויות או פשוט זמן בילוי משותף. זו גם הזדמנות ללמד את ילדיכם להכיר תודה – ולשפר את יכולות הכתיבה שלהם!

רמת הכתיבה צריכה להתאים ליכולות ולגיל של הילד שלכם. ילד צעיר מאוד יכול להכתיב לכם את המכתב ולחתום בשמו.

עזרו לכותבים מתחילים על ידי הצעת משפטי פתיחה: "הרגשתי ___ כשראיתי את ___", "זה גורם לי להרגיש ___" וכו'. נהלו שיחה קצרה לפני הכתיבה של המחשבות שלהם ועזרו להם למצוא מילות מפתח כמו תודה, נהדר, מקסים, שמח, מעניין ועוד. רשמו את המילים האלה על עמוד אחר ותנו להם להתחיל לכתוב.

תזכירו לילדים בוגרים יותר על מבנה פסקאות – משפט עיקרי, משפט תומך ומשפט מסכם. אם הם אינם בטוחים לגבי האיות של מילים מסוימות – לימדו אותם לחפש בעצמם את האיות הנכון או כתבו אותם עבורם בדף נפרד.

זכרו לשבח אותם על המאמץ שהם עושים – צלמו את המכתב ושלחו אותו מייד לקרוב משפחה כדי שיראו את העבודה שלהם. הכי חשוב – תזכרו לשלוח את המכתב בדואר!

צפו לטלפון נרגש בקרוב!

גיילה

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
Search By Tags

Call Us: +972-2-535-6532   /  ahava.org@gmail.com  /  Mitzpeh Yericho, POB 403, D.N. Arvot HaYarden, 9065100 Israel

 © 2020 by A.H.A.V.A  English Learned in a Natural Method        58-036519-5 ע"ר

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now